Sztandarowy zespół Obuha. Wydawany na różnych nośnikach: pierwszą rzeczą była dwunastocalowa płyta (pierwsze oficjalne wydawnictwo Obuha) "Unclean and Clean", po której ostała się jedynie widoczna obok okładka:     "Pierwsze, prywatne wydawnictwo płytowe Z.S.G., limitowana edycja 476 kopii z 1991 roku. Dwa utwory - dwa światy oddzielone niewidzialną przepaścią... Radykalna opowieść o tęsknocie i niespełnieniu osnuta na obsesyjnie powtarzanych motywach... Gorąca modlitwa ZA SIÓDMĄ GÓRĄ". Radykalne i intensywne.

live play 28k modem live play 56k modem Touch of A Waste save as 32kb/s - 1,94 MB save as 16kb/s - 980 kB


     Pierwszą kasetą Obuha były "Rozmaite oblicza tej samej paszczęki" ZSG. "Kompilacja utworów nagranych w różnych składach, różnych miejscach i w różnych momentach czasu. Mimo tego duch jest jeden: zasiódmogórzy. Smocze piosenki, niestworzone historie, nagrania eksperymentalne. Jeśliś dotąd stał z boku, znajdziesz tu coś dla siebie" - jak głosi obuhowy katalog. I rzeczywiście, słychać tu nawet parę urokliwych piosenek.
Kaseta jest do nabycia w sklepie serpent.pl

live play "Angel" save as

live play "Pieśń Waheha Niezłomnego" save as


      Później był singiel "End of the Century":

live play 28k modem live play 56k modem End Of The Century save as 32kb/s - 400 kB save as 16kb/s - 200 kB


Następnie kaseta "Performance", zawierająca "dokumentalne nagrania z dwóch akustycznych wystąpień (wiolonczela, piano, bas, organy, instrumenty perkusyjne). Improwizacja, minimal, struktury, poszukiwanie utraconej harmonii".

     Powstał też klip "Pieśni Dziadowskiej", zrobiony i emitowany przez "Alternativi".
     Pierwszym "właściwym" wydawnictwem ZSG jest płyta "Muzyka, jakiej świat nie widzi", na wszystkich trzech nośnikach. W artykule Rafała Księżyka z "Brumu", Wojcek sporo opowiadał krążąc wokół tej płyty (np. skąd taki tytuł), mówił, że "to muzyka alchemiczna, poszukiwanie kamienia filozoficznego. Tu nie chodzi o muzykę, to jest tuba, przez którą mogę przekazać swoje przeżycia (...) Myślę, że mnóstwo ludzi szuka takiej muzyki i wcześniej czy później do niej dotrze. Z prostego powodu. Ona leczy duszę".

Materiał jest już do zdobycia tylko w formacie kasety (LP i CD są już wyprzedane)

live play 28k modem live play 56k modem Power save as 32kb/s - 2,1 MB save as 16kb/s - 1 MB           
live play 28k modem live play 56k modem Resurrecturis save as 32kb/s - 2,7 MB save as 16kb/s - 1,4 MB


Recenzja "Muzyki..." ukazała się też na stronie AntiMusick


      Oto, co Rafał Księżyk napisał w komentarzu do płyty dołączonej do Brumu 12/97, na którym znalazł się utwór z ostatniej płyty ZA SIÓDMĄ GÓRĄ:
     Idea przewodnia ZSG to pogoń za dźwiękami , które są echami utraconej rajskiej harmonii. Zespół ma za sobą okresy fascynacji minimal music i rytualnym industrialem, obecnie koncentruje się na dwóch cyklach utrzymanych w tradycji muzyki ezoterycznej.
      "Muzyka jakiej świat nie widzi" to krąg nagrań bliski alchemicznego, dronowego ambientu i postindustrialu, z dysonansów i chropowatości wyszarpywane jest czyste, subtelne piękno. "Piosenki jakich świat nie widzi" wyrażają idee grupy w formie zwiewnych ballad wyrastających z najlepszych tradycji folku i psychodelii. Do tego nurtu należy właśnie inaugurujący go utwór "End Of The Century".
Piosenka ukazała się na wyczerpanym już winylowym singlu OBUHA, prezentujemy jej drugą, niepublikowaną wersję: live play"End Of The Century"save as


okładka V17Ostatnim jak do tej pory wydawnictwem ZSG jest singiel "This Is My Dream", zawierający dwie archiwalne odsłony z lat 94 - 95. Tytułowy "This is My Dream" nagrany wespół z Rabbittem Schinalzkim z COLUMN ONE. Limitowana edycja 333 egz. Na okładce obraz Rene Lampa z COLUMN ONE.

Płytka jest do nabycia w sklepie serpent.pl

live play 28 live play 56  "This is my Dream"   save as 56 save as 28 (fragment)


Obuh w planach ma wydanie podwójnego winylowego albumu "Światło na stole ze łzą w oku".
Będzie to monumentalne wydawnictwo odsłaniające nieznane nagrania z lat 1985 - 1995. Fragmenty nigdy nie skończonego albumu "Piosenki jakich świat nie widzi", wczesne industralia, metafizyczny minimal, nagrania z prób, naziemne i podwodne. Na okładce wprasowana płyta ceramiczna. Tego świat nie widział i nie widzi...

live play 28k modem live play 56k modem Magick Lantern Circle save as 32kb/s - 1,5 MB save as 16kb/s - 750 kB
live play 28k modem live play 56k modem Enamoured Song save as 32kb/s - 380 kB save as 16kb/s - 190 kB